Grāla lietošana no attālināta datora

Aizvien biežāk ir situācijas, kad grāmatvedības datorprogrammu Grāls lieto no vairākiem datoriem, kas neatrodas vienā darba vietā, bet gan pat dažādās pilsētās. Šajā situācijā Lursoft iesaka risinājumu, kad viens no datoriem tiek uzstādīts kā serveris, bet pārējie, kā stacijas, kuras pieslēdzas serverim un izmanto uz tā esošus datus. Serveris var būt jebkurš dators ar instalētu MS Windows 7, 8, 8.1, 10. Stacija var būt jebkurš dators ar instalētu MS Windows  7, 8, 8.1, 10 kā arī stacijai jābūt vienā lokālajā datortīklā ar serveri. Bet ko darīt, ja kāds no datoriem, ar kuru vēlaties strādāt, neatrodas vienā datortīklā ar serveri? Piemēram, serveris atrodas Rīgā, bet šos pašus datus vajag izmantot arī firmas filiālē Daugavpilī.

            Ir iespējams attālināti pieslēgties serverim, kur jāizpilda vairāki nosacījumi:

1)      Uz servera jābūt instalētam MS Windows Server 2008/2012/2016 ( var būt arī Windows 10, tikai tad attālināti varēs pieslēgties tikai lietotājs un uz servera neviens cits tajā laikā nevarēs strādāt).

2)      Uz servera jābūt konfigurētam Remote Desktop Connection Server.

3)      Visiem maršrutētājiem(rūteriem) jābūt nokonfigurētiem, lai tie nebloķētu pieeju serverim.

4)     Stacija šajā gadījumā var būt dators ar jebkuru mūsdienīgu operētājsistēmu (MS Windows 10, kā arī Linux un MacOS), kura atbalsta Windows Remote Desktop Connection un kurai ir pieejams Windows Remote Desktop Connection Client.

5)      Serverim nepieciešams interneta pieslēgums ar nemainīgu (statisku) IP adresi.

6)      Starp attālināto staciju un serveri drošības nolūkos jābūt izveidotam virtuālajam privātajam tīklam - VPN.

7)      Stacijai nepieciešams interneta pieslēgums ar vismaz 128 Kbit/s ātrumu.

Ja visi nosacījumi izpildās, tad Grālu iespējams lietot arī no attālinātas stacijas. Šāda attālināta lietošana neizslēdz, ka ar programmu var strādāt arī  no citas stacijas, kuras atrodas lokālajā datortīklā ar serveri.

Tātad šāda shēma ir pilnībā darboties spējīga :